Muzyka

Kluby muzyczne Warszawy - gdzie posłuchać dobrej muzyki na żywo?

Autor Nikola Ostrowska
Nikola Ostrowska21.09.20237 min.
Kluby muzyczne Warszawy - gdzie posłuchać dobrej muzyki na żywo?

Warszawa słynie jako stolica kultury i rozrywki, oferująca szeroki wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu. Jedną z najpopularniejszych form rozrywki w mieście są koncerty i kluby z muzyką na żywo. Zarówno miłośnicy gitarowego rocka, metalu i punku, fani jazzu i bluesa, jak i entuzjaści tanecznej muzyki elektronicznej znajdą w Warszawie wiele świetnych miejsc, gdzie mogą posłuchać ulubionych gatunków w wykonaniu żywych artystów. Oto przegląd najciekawszych klubów i koncertów z muzyką na żywo w różnych dzielnicach Warszawy.

Kluby z muzyką na żywo w centrum Warszawy

Najlepsze kluby rockowe i metalowe

Fani mocnych gitarowych brzmień z pewnością znajdą coś dla siebie w rockowych i metalowych klubach zlokalizowanych w samym centrum stolicy. Do najpopularniejszych należą Hydrozagadka przy ulicy 11 Listopada oraz Hard Rock Pub przy pl. Defilad. W Hydrozagadce często występują gwiazdy polskiej sceny rockowej i metalowej, a także mniej znane zespoły. Oprawa koncertów jest znakomita, a kameralna atmosfera sprzyja bliskiemu kontaktowi z artystami. Hard Rock Pub z kolei słynie z imprez, na których występują zarówno polskie, jak i zagraniczne kapele grające rock oraz jego cięższe odmiany. Można tam posłuchać koncertów na żywo praktycznie codziennie!

Kluby z muzyką jazzową i bluesową

Miłośnicy jazzu, swingu i bluesa również odnajdą w centrum stolicy liczne kluby, gdzie mogą delektować się na żywo tymi gatunkami muzycznymi. Jednym z najpopularniejszych jest Jazzgot Club przy ulicy Brackiej. Oprócz koncertów polskich i zagranicznych artystów jazzowych, odbywają się tam comiesięczne jam sessions, na których można usłyszeć improwizacje w wykonaniu utalentowanych instrumentalistów i wokalistów. Tymon's Jazz Club to kolejna świetna jazzowa scena w centrum Warszawy (ul. Chłodna). Gościła ona na swojej estradzie największe sławy polskiego i światowego jazzu. Fani bluesa powinni z kolei odwiedzić klub Stodoła przy ulicy Batorego. To prawdziwa mekka dla wielbicieli tego gatunku.

Miejsca z muzyką elektroniczną i taneczną

Centrum Warszawy aż kipi od klubów i imprez z muzyką elektroniczną, na których można potańczyć do rana przy dźwiękach techno, house czy electro. Szczególnie znane są kluby położone w okolicach ulicy Mazowieckiej, takie jak Jasna 1, Enklawa, czy INQbator. Organizowane są tam liczne imprezy i koncerty DJów prezentujących najnowsze brzmienia tanecznej muzyki klubowej. Bardzo popularny wśród fanów techno i house jest również klub Smolna przy ulicy Smolnej. Dawna fabryka zamieniła się w przestrzeń idealną do całonocnych, szalonych imprez. Fani mocniejszych odmian muzyki elektronicznej powinni wybrać się do legendarnego klubu Progresja przy ulicy Żurawiej, gdzie odbywają się koncerty gwiazd techno, minimlalu czy EDM.

Kluby muzyczne na Mokotowie i Ursynowie

Rock i metal na południowych osiedlach

Mokotów i Ursynów również mają do zaoferowania interesujące miejsca z muzyką rockową i metalową na żywo, choć kluby te mają nieco bardziej kameralny i osiedlowy charakter. Na Mokotowie godny polecenia jest zwłaszcza Łysy Pingwin przy ulicy Woronicza, w którym często koncertują mniej znane, lecz bardzo utalentowane polskie zespoły rockowe i punkowe. Na Ursynowie koncerty rocka i metalu odbywają się głównie w Ursus Pub przy ulicy Wokalnej. Grały tam już takie kapele jak Hunter czy Ghost Of Dawn. Lokal ten słynie z klimatycznych, nieco undergroundowych koncertów, na których można odkryć nowe, obiecujące zespoły. Jednak po wizycie w tego typu kameralnych klubach muzycznych, nic nie stoi na przeszkodzie, by w domowym zaciszu kontynuować rozrywkę przy ulubionych filmach czy serialach. Strona ekino-tv.org oferuje bogaty wybór produkcji online, więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie na dalszą część wieczoru.

Jazz i blues w klimatycznych piwnicach

Spragnieni jazzu i bluesa na południowych osiedlach Warszawy powinni odwiedzić przede wszystkim klub Pardon To Tu przy ulicy Dereniowej na Mokotowie. To kameralne, klimatyczne miejsce organizuje koncerty zarówno znanych, jak i początkujących artystów grających jazz, blues i soul. Bardzo ciekawym miejscem jest też położona na Ursynowie Jazzga – pierwszy w Polsce klub muzyczny w budynku galerii handlowej. Słynie z koncertów utalentowanych wokalistek jazzowych i zespołów grających swinga i jazz tradycyjny.

Imprezy techno i house w dużych klubach

Mokotów i Ursynów mają również sporo do zaoferowania miłośnikom klubowej muzyki tanecznej. Na Mokotowie koncerty DJów i imprezy techno odbywają się głównie w dwóch dużych klubach - Teatrze Małym przy ulicy Grójeckiej oraz w Centralnym Domu Technologii przy ulicy Puławskiej. Z kolei na Ursynowie króluje Słodki Miś przy ulicy Cynamonowej, oferujący przestrzeń do szalonych imprez w rytm house, electro i EDM. To miejsce przyciąga największe gwiazdy polskiej sceny muzyki klubowej i elektronicznej.

Koncerty na Żoliborzu, Bielanach i Bemowie

Rockowe i metalowe kluby na północy Warszawy

Północne dzielnice Warszawy również mają w swojej ofercie interesujące rockowe i metalowe sceny, choć są one nieco mniej znane i bardziej kameralne. Na Żoliborzu koncerty mocniejszych brzmień odbywają się głównie w małym klubie Żółty Młynek przy ulicy Broniewskiego. Występowały tam już zespoły takie jak Godsmack czy Closterkeller. Z kolei na Bielanach fani rocka i metalu chętnie odwiedzają Harendę Pub przy ulicy Przybyszewskiego, gdzie grały już formacje Behemoth czy Hunter. Bemowo również ma do zaoferowania klimatyczny Klub Hydro przy ulicy Radiowej z koncertami mniej znanych, lecz obiecujących rockowych i metalowych kapel.

Jazzowe i bluesowe wieczory na Żoliborzu

Żoliborz, ze względu na swoją specyficzną atmosferę, jest dobrym miejscem na wieczory z jazzem i bluesem w roli głównej. Najlepszym tego przykładem jest niezwykle klimatyczny klub Tygmont przy ulicy Ząbkowskiej. Odbywają się tam koncerty zarówno uznanych artystów, jak i debiutantów grających jazz tradycyjny, vocal jazz i bluesa. Bardzo ciekawym miejscem jest również położona nad samym brzegiem Wisły La Playa przy ulicy Wybrzeże Gdyńskie, gdzie przy drinku można delektować się jazzem w wykonaniu czołowych polskich muzyków.

Imprezy taneczne z DJ-ami na Bemowie

Jeśli chodzi o klubową muzykę taneczną, to na północnych osiedlach Warszawy króluje przede wszystkim Bemowo. Największe imprezy techno i house odbywają się tam w dwóch dużych klubach - Boncufe przy ulicy Powstańców Śląskich oraz Jump Club przy ulicy Panieńskiej. Są to ogromne przestrzenie z profesjonalnym nagłośnieniem i świetlnymi instalacjami, które goszczą największe gwiazdy polskiej sceny DJskiej. Bilety na imprezy w tych klubach rozchodzą się błyskawicznie.

Kluby muzyczne na Pradze Południe i Pradze Północ

Kluby muzyczne Warszawy - gdzie posłuchać dobrej muzyki na żywo?

Rock i metal w niezależnych klubach na Pradze

Fani rocka i metalu z pewnością polubią niezależne kluby muzyczne na Pradze. Szczególnie polecany jest Żółty Wilk przy ulicy Jagiellońskiej na Pradze Północ. To kultowe miejsce organizuje koncerty mniej znanych, lecz bardzo utalentowanych zespołów grających rocka, punka i metalu. Bilety na występy w Żółtym Wilku są przystępne, a kameralna atmosfera sprzyja bliskiemu kontaktowi z wykonawcami. Na Pradze Południe koncerty rockowe i metalowe odbywają się natomiast najczęściej w pubie Dublin przy ulicy Mińskiej, gdzie grały już grupy Hate czy Batushka.

Jazz i blues nad brzegiem Wisły

Praga ma również do zaoferowania ciekawe miejsca z jazzem i bluesem na żywo, z których większość położona jest wzdłuż Wisły. Szczególnie warte odwiedzenia są Tamka 45 przy ulicy Tamka oraz Cafe Krytyk przy ulicy Szymanowskiego na Pradze Południe. W kameralnych wnętrzach tych lokali występowała cała czołówka polskich muzyków jazzowych i bluesowych. Na Pradze Północ koncerty tego typu odbywają się natomiast najczęściej w klimatycznym klubie Eufemia przy ulicy Eufemii, który serwuje swoim gościom wieczory z najlepszym jazzem.

Kluby taneczne z muzyką elektroniczną

Praga słynie także z imprez techno i house w industrialnych przestrzeniach dawnych fabryk i magazynów. Do najsłynniejszych tego typu miejsc należy Ząbkowska 27 na Pradze Północ – wielopiętrowy, postindustrialny klub organizujący największe imprezy taneczne w tej części Warszawy. Na Pradze Południe z kolei króluje położony nad samą Wisłą klub Fabryka Trzciny, mieszczący się w zrewitalizowanym budynku dawnej fabryki. To obecnie jedno z najpopularniejszych miejsc dla fanów techno i house w stolicy.

Koncerty i imprezy na Ochocie i Włochach

Rock i metal w malutkich klubach na Ochocie

Na Ochocie i Włochach również znajdziemy interesujące, choć mniej popularne kluby z rockiem i metalem na żywo. Na Ochocie warto wybrać się do położonego w piwnicy pubu Liverpool przy ulicy Grójeckiej, gdzie występowały już mało znane, lecz bardzo ciekawe zespoły rockowe i metalowe. Podobny, undergroundowy klimat panuje w klubie Eter przy ulicy Jerozolimskiej, będącym kuźnią talentów polskiej sceny rockowej. To świetne miejsce, by odkryć nowe, nieznane jeszcze szerszej publiczności kapele.

Podsumowanie

Warszawa oferuje szeroki wachlarz klubów i miejsc, w których można posłuchać dobrej muzyki na żywo. Zarówno fani mocnych rockowo-metalowych brzmień, miłośnicy jazzu i bluesa, jak i entuzjaści klubowej muzyki tanecznej znajdą w stolicy lokale idealnie dopasowane do swoich muzycznych upodobań. Niezależnie od preferencji i dzielnicy, w której się znajdujemy, w Warszawie z łatwością odnajdziemy klimatyczne kluby i puby, gdzie występują utalentowani artyści prezentujący muzykę na żywo. Koncerty na żywo to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i poznanie lokalnej sceny muzycznej w stolicy.

Najczęstsze pytania

W centrum Warszawy polecane są m.in. Hydrozagadka, Hard Rock Pub (rock/metal), Jazzgot Club, Tymon's Jazz Club (jazz/blues) oraz kluby przy ulicy Mazowieckiej (muzyka elektroniczna).

Na Mokotowie i Ursynowie warto wybrać się m.in. do Łysego Pingwina, Pardon To Tu (rock/jazz) oraz Teatru Małego i Słodkiego Misia (muzyka klubowa).

Na północy Warszawy polecane są Żółty Młynek, Harenda Pub (rock/metal), Tygmont, La Playa (jazz) oraz Boncufe i Jump Club (imprezy klubowe).

Na Pradze koncerty rock/metal odbywają się m.in. w Żółtym Wilku i Dublinie, a jazz/blues w Tamka 45 i Cafe Krytyk. Kluby taneczne to m.in. Ząbkowska 27 i Fabryka Trzciny.

Na Ochocie polecane są undergroundowe kluby Liverpool i Eter (rock/metal). Na Włochach odbywają się m.in. jam sessions w klubie Piec Art (jazz/blues).

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-outline
Ocena: 3.33 Liczba głosów: 3

5 Podobnych Artykułów:

  1. Polskie festiwale muzyczne - które są warte uwagi w tym roku?
  2. Przełamująca granicę po 8 latach przerwy. Ta historia cię zaskoczy!
  3. Czy Chopin etiuda w c-moll zmieniła muzykę na zawsze?
  4. Piątka LemOn: nieokreślona piątka polskiego zespołu muzycznego
  5. Odkryj tajemnice i piękno nokturnów Chopina op. 9
Autor Nikola Ostrowska
Nikola Ostrowska

Cześć! Jestem pasjonatką muzyki i dzielę się nią na blogu. Uwielbiam recenzować nowe albumy, dzielić się playlistami i inspiracjami muzycznymi. Moje wpisy to połączenie emocji, rytmu i dźwięku.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły