Mój Top Tygodnia

Top tygodnia: Nowości Muzyczne (16.01.2024)

Autor Franciszek Cieślak
Franciszek Cieślak15.02.20244 min.
Top tygodnia: Nowości Muzyczne (16.01.2024)

Muzyczne nowości z ostatniego tygodnia zebrałem dziś w jednym miejscu. W moim cotygodniowym podsumowaniu znajdziecie zarówno świeże premiery zagranicznych gwiazd, jak i gorące nowinki polskiej sceny. Nie zabrakło hitów, które nucę ostatnio pod prysznicem, ale też kawałków, które zaskoczyły mnie na playlistach serwowanych przez Spotify. Zapraszam do lektury i wspólnego posłuchania tych 7 piosenek, które wybrałem jako najciekawsze nowości ostatnich 7 dni.

Najnowsze piosenki w moim zestawieniu

Kolejny tydzień za nami, a wraz z nim nadeszła pora na podsumowanie muzycznych nowości, które trafiły do mojego odtwarzacza. Jak co poniedziałek, przygotowałem dla Was zestawienie kawałków, które z różnych powodów zwróciły moją uwagę i zagościły w czołówce mojego top tygodnia. Dominują w nim oczywiście najświeższe premiery - zarówno polskiej sceny, jak i zagranicznych wykonawców.

W dzisiejszym notowaniu znajdziecie też utwory, które co prawda nie są już takie nowe, bo pochodzą jeszcze z ubiegłego roku, ale w ostatnich dniach często wracałem do ich odsłuchu. Stąd też zasłużyły na miejsce w tym tygodniowym przeglądzie tego, co było grane w moich słuchawkach.

Ulubione premiery

W pierwszej kolejności chciałbym Wam zaprezentować te nowości, które najbardziej przypadły mi gustu. To właśnie one trafiły na szczyt mego zestawienia i z pewnością jeszcze nie raz będę do nich wracał.

Numerem jeden została oczywiście Mela Koteluk z drugim już singlem promującym jej nadchodzącą płytę. Utwór "Jestem stąd" idealnie łapie klimat nadchodzącej wiosny i sprawia mi mnóstwo radości. Za to miejsce tuż za podium przypadło świetnej, tanecznej premierze Jennifer Lopez. Jej "Can't Get Enough" od razu wpadło mi w ucho i od kilku dni powtarzam je na okrągło.

Polskie nowości

W ostatnim tygodniu polscy wykonawcy też zaskoczyli kilkoma ciekawymi premierami. Na piątym miejscu wylądowała urocza Marissa z pogodnym, wiosennym kawałkiem "Wiosna", który idealnie pasuje do zmieniającej się aury i nastroju. Trzecie miejsce należy za to do duetu Malika Montany i Szamza, którzy połączyli siły w numerze "Niebezpiecznie". To zdecydowanie najmocniejsza propozycja z rodzimego podwórka, którą odznaczyłem w tym notowaniu.

Zagraniczne nowinki

Oprócz Lopez, na liście znalazło się też kilka innych świeżych propozycji rozpoznawalnych zagranicznych wykonawców. Sporym zaskoczeniem był dla mnie kawałek legendarnego zespołu The Rolling Stones. Ich "Tell Me Straight" brzmi jakby nagrany został zaledwie kilka lat temu, a przecież zespół istnieje już od początku lat 60. XX wieku. To pokazuje, że rock and rollowa energia wciąż w nich nie gaśnie.

Podsumowanie muzycznych nowości minionego tygodnia

Jak widać, w ostatnich dniach nie brakowało ciekawych premier na muzycznej scenie. Zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści zaskoczyli atrakcyjnymi nowościami, które z powodzeniem mogą powalczyć o miano przeboju. Stąd też ten tydzień obfitował w wiele świeżych hitów, które lądują u mnie na powtarzaniu.

W podsumowaniu muzycznych nowości ostatniego tygodnia znalazły się zatem zarówno sprawdzone nazwiska, jak i młode gwiazdki dopiero rozpoczynające międzynarodową karierę. Jednak łączy je to, że wszystkie te premiery przypadły mi do gustu i zostały przeze mnie wyróżnione w najnowszym notowaniu.

To już wszystkie propozycje, które trafiły do mojego top tygodnia za okres 16-22 stycznia 2024 roku. Cieszę się, że polscy wykonawcy dostarczają coraz więcej świeżych i ciekawych pomysłów, które mogą konkurować z produkcjami uznanych zagranicznych gwiazd. Jest więc w czym wybierać i co słuchać - zarówno nowości, jak i starsze przeboje, do których przyjemnie wracać.

Czytaj więcej: Mój top tygodnia 166: Najlepsze trendy i nowości (12.12)

Podsumowanie

Top tygodnia: Nowości Muzyczne (16.01.2024)

W najnowszym wydaniu tygodniowego zestawienia muzycznych nowości, zatytułowanym „Mój top tygodnia”, znalazło się kilka ciekawych premier ostatnich dni. Przedstawiono subiektywny wybór siedmiu najlepszych nowych kawałków, które były grane w ostatnim tygodniu – zarówno gorące nowinki znanych zagranicznych wykonawców, jak i świeże hity rodzimej sceny.

Podsumowanie ubiegłotygodniowych wydarzeń na muzycznym rynku pokazuje, że w ofercie pojawiło się sporo atrakcyjnych nowości – od mocnych, tanecznych hitów, po spokojniejsze, wiosenne brzmienia. Lekturę tego przeglądu najciekawszych premier ostatnich dni można polecić wszystkim miłośnikom dobrej muzyki.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Polskie festiwale muzyczne - które są warte uwagi w tym roku?
  2. Najlepsze wydarzenia ubiegłego tygodnia - musisz to zobaczyć!
  3. Czy Chopin etiuda w c-moll zmieniła muzykę na zawsze?
  4. Natalia Przybysz: Odnalezione w wodnych odmętach TAM
  5. Odkryj tajemnice i piękno nokturnów Chopina op. 9
Autor Franciszek Cieślak
Franciszek Cieślak

Od wielu lat interesuję się jazzem. Prowadzę blog, na którym piszę o tej muzyce. Dzielę się informacjami o znanych jazzmanach, zespołach, festiwalach. Polecam ciekawe płyty i relacjonuję koncerty.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły