Festiwale muzyczne

Lokalne imprezy muzyczne Podlasia - koncerty i festiwale warto zobaczyć

Autor Elwira Wiśniewska
Elwira Wiśniewska02.11.20234 min.
Lokalne imprezy muzyczne Podlasia - koncerty i festiwale warto zobaczyć

Muzyka towarzyszy nam niemal na każdym kroku i z pewnością jest jedną z najważniejszych dziedzin sztuki. Niezależnie od preferencji i gustu, koncerty na żywo potrafią zapewnić niezapomniane przeżycia i wzruszenia. Województwo podlaskie słynie z bogatej sceny muzycznej, która ma do zaoferowania wiele wartościowych wydarzeń - zarówno duże, cykliczne festiwale, jak i kameralne koncerty oraz przeglądy. Imprezy te przyciągają zarówno lokalną publiczność, jak i melomanów z całej Polski.

Największe festiwale muzyczne na Podlasiu

Up To Date Festival

Jedna z największych muzycznych imprez plenerowych w północno-wschodniej Polsce, odbywająca się co roku w lipcu. Przez 3 dni na scenie występują gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny rockowej, popowej czy elektronicznej. Z uwagi na dużą różnorodność gatunkową, każdy znajdzie coś dla siebie. Dużą popularnością cieszy się strefa namiotowa na terenie festiwalu.

Pol'and'Rock Festival

Legendarny festiwal rockowy organizowany w końcu lipca w podlaskim Makowicach. Zgromadzenie kilkudziesięciu tysięcy fanów muzyki, walki o pokój i wolność. Oprócz koncertów, na festiwalu nie brakuje straganów, stoisk gastronomicznych i innych atrakcji. Pol'and'Rock to prawdziwe święto rocka pod gołym niebem.

Wianki nad Narwią

Plenerowy festiwal muzyki tanecznej odbywający się w czerwcu w Narwi. Impreza łącząca w sobie koncerty gwiazd disco polo i dance z ludowym obrzędem puszczania wianków na wodę. Podczas Wianków bawią się tysiące fanów tego gatunku muzycznego.

Cykliczne imprezy plenerowe w Białymstoku

Juwenalia Białostockie

Majowe święto studentów obfitujące w wiele atrakcji - koncerty, parady, pokazy teatralne i taneczne. Na scenach prezentują się zarówno studenckie zespoły, jak i uznani artyści. Kulminacyjnym punktem jest plenerowy koncert głównej gwiazdy Juwenaliów.

Święto Muzyki Białostockiej

Festiwal organizowany w czerwcu przez białostocki Ośrodek Kultury. Prezentacja dorobku lokalnych artystów - zespołów, solistów i twórców piosenek. Celem wydarzenia jest promocja białostockiej sceny muzycznej.

Dni Braniewa

Lipcowe święto jednej z białostockich dzielnic. W programie - występy zespołów disco polo i dance, atrakcje dla dzieci, pokazy sztucznych ogni. Imprezę zwieńcza koncert gwiazdy disco polo.

Czytaj więcej: Polskie festiwale muzyczne - które są warte uwagi w tym roku?

Koncerty rockowe i metalowe w klubach Podlasia

Kluby w Białymstoku

Do najpopularniejszych klubów organizujących koncerty rockowe i metalowe w Białymstoku należą: Rockowa Grota, Dublin Club czy Fort 13. Występowali tu m.in. Hunters, Luxtorpeda, Closterkeller.

Kluby w Łomży

W Łomży koncerty rockowe i metalowe odbywają się głównie w klubach Mózg oraz U Szwejka. Gościły one takie zespoły jak Illusion czy Żurkowski.

Kluby w Suwałkach

Do najważniejszych klubów koncertowych w Suwałkach zaliczyć można Fabrykę oraz Maciejówka Pub. Występowały w nich formacje Behemoth, Acid Drinkers czy Closterkeller.

Festiwale muzyki alternatywnej i niezależnej

Lokalne imprezy muzyczne Podlasia - koncerty i festiwale warto zobaczyć

Up To Date Festival

Oprócz gwiazd mainstreamu, na scenach Up To Date pojawiają się również przedstawiciele muzyki alternatywnej - indie rocka, rapu, reggae czy elektroniki. To święto różnorodności i otwartości.

Podlaska Jesień Artystyczna

Wrześniowy festiwal prezentujący twórczość artystów z pogranicza jazzu, muzyki improwizowanej i awangardowej. Odbywają się koncerty, jam sessions, warsztaty muzyczne.

Wilno Alter Fest

Festiwal muzyki alternatywnej i niezależnej organizowany od 2011 roku w Wilnie. Prezentuje młodych artystów grających rocka, hip-hop, reggae, folku i elektroniki.

Przeglądy i festiwale folklorystyczne

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

Najstarszy w Polsce festiwal prezentujący autentyczny, wiejski folklor muzyczny. Odbywa się od 1965 roku w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Jest okazją do poznania ginących już tradycji ludowych.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru

Lipcowy festiwal w Łomży, na którym swoje tradycje i obrzędy prezentują zespoły ludowe z całego świata. Barwne widowisko pełne muzyki i tańca.

Podlaskie Spotkania z Folklorem

Doroczny przegląd kapel, zespołów i solistów ludowych z całego regionu. Odbywa się w Sokółce, a jego celem jest kultywowanie podlaskich tradycji folklorystycznych.

Koncerty muzyki klasycznej i jazzowej

Białostockie Dni Muzyki Cerkiewnej

Majowy festiwal poświęcony sakralnej muzyce cerkiewnej. Odbywają się koncerty chórów wykonujących utwory w językach staro-cerkiewno-słowiańskich.

Jazzowa Scena Podlasia

Cykl koncertów jazzowych odbywających się w klubach Białegostoku. Występują zarówno młode zespoły, jak i uznani artyści polskiej sceny jazzowej.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej "Gaude Mater"

Organizowany od 2004 roku festiwal muzyki chóralnej i organowej w Hajnówce. Popularyzuje polską i europejską muzykę sakralną od średniowiecza po współczesność.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Polskie festiwale muzyczne - które są warte uwagi w tym roku?
  2. Przełamująca granicę po 8 latach przerwy. Ta historia cię zaskoczy!
  3. Czy Chopin etiuda w c-moll zmieniła muzykę na zawsze?
  4. Piątka LemOn: nieokreślona piątka polskiego zespołu muzycznego
  5. Odkryj tajemnice i piękno nokturnów Chopina op. 9
Autor Elwira Wiśniewska
Elwira Wiśniewska

Jestem miłośniczką jazzu. Na blogu dzielę się moją szeroką wiedzą na temat tego gatunku muzycznego. Opisuję historię jazzu, sylwetki wybitnych artystów, albumy i koncerty.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły