Muzyka

żywiołowe rockowe granie, które podbije serca fanów melodii z pazurem

Autor Franciszek Cieślak
Franciszek Cieślak22.02.20245 min.
żywiołowe rockowe granie, które podbije serca fanów melodii z pazurem

Energiczne, rockowe granie potrafi porwać i dać kopa energii. Taką moc mają kompozycje polskiego zespołu Dziwna Wiosna, który niedawno wydał nowy album "Duchy.Disco". Choć w tytule płyty pojawia się słowo "disco", to rockowy pazur i żywiołowe brzmienie nadal są obecne. Mocne riffy, dynamiczna perkusja i chwytliwe melodie na pewno zadowolą fanów ostrzejszych dźwięków. Warto dać się porwać tej rockowej podróży.

Żywiołowe rockowe granie zespołu Dziwna Wiosna

Energiczne riffy gitarowe, mocny bas i dynamiczna perkusja - tak w kilku słowach można opisać muzykę zespołu Dziwna Wiosna. Ten polski zespół rockowy już od kilku lat z powodzeniem podbija serca fanów mocnych brzmień. Ich najnowszy album zatytułowany "Duchy.Disco" to kolejna dawka żywiołowego grania, które porwie do szaleństwa.

Dziwna Wiosna działa na scenie od 2018 roku, kiedy to założyli ją Dawid Karpiuk, Łukasz Moskal i Wojtek Traczyk. Początkowo grali pod nazwą Superhuman Like Brando, ale po kilku latach zmienili ją na obecną. W 2020 roku wydali swój debiutancki album zatytułowany po prostu "Dziwna Wiosna". Teraz, po dwóch latach, wracają z kolejnym wydawnictwem - "Duchy.Disco".

Czy tytułowa sugestia disco powinna niepokoić fanów rockowych brzmień? Na szczęście okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Nowy album grupy to wciąż ta sama moc, energia i rockowy pazur, które tak polubili słuchacze.

Mocne brzmienie i chwytliwe melodie

Na płycie "Duchy.Disco" znajdziemy 12 utworów utrzymanych w podobnym, energicznym klimacie. Dominują tu ostre, rockowe riffy gitarowe, które momentami wręcz tną jak brzytwa. Do tego dochodzi solidny, dynamiczny bas i perkusja, która nie pozwoli usiedzieć w miejscu. Całość uzupełniają dyskretne partie klawiszy, które dodają odrobinę magicznego klimatu.

Takie połączenie instrumentów sprawia, że muzyka ma wyraźny, szybki rytm i porywa do działania. Jednocześnie jednak znajdziemy tu również spokojniejsze fragmenty, które pozwalają na chwilę wytchnienia i refleksji.

Energetyczne brzmienie nowego albumu Dziwnej Wiosny

Całość dopełnia charyzmatyczny wokal lidera zespołu, Dawida Karpiuka. W swoich tekstach porusza on szeroki wachlarz tematów - od relacji międzyludzkich po poszukiwanie własnego miejsca. Słuchając kolejnych utworów, każdy może znaleźć tutaj coś bliskiego sobie.

Pod względem brzmienia album "Duchy.Disco" to kolejna solidna dawka mocnych, rockowych riffów przeplatanych chwytliwymi melodiami. Fani Dziwnej Wiosny z pewnością nie będą zawiedzeni - znajdą tu to, za co pokochali ten zespół. Ci, którzy dotąd go nie znali, mają okazję odkryć jego energetyczne granie.

"Duchy.Disco" to żywiołowe rockowe granie, które na pewno porwie niejedno serce.

Różnorodna tematyka tekstów na Duchy Disco

Nie można oczywiście zapomnieć o warstwie tekstowej albumu. Wokalista Dziwnej Wiosny - Dawid Karpiuk - tym razem sięgnął po szeroką gamę tematów. W piosenkach znajdziemy zarówno opowieści o relacjach damsko-męskich, jak i poszukiwanie swojego miejsca czy próby uporania się z trudnymi emocjami.

Wśród podejmowanych wątków są między innymi: fascynacja drugą osobą ("Ogień"), rodzące się uczucie ("Samoloty"), wzajemne zamiłowanie do szaleństwa ("Twoje szaleństwo"), koniec związku ("Bez sensu"), chwila bez słów ("Chwilowy brak słów") czy samotność ("Samotność/Odwrotność"). Jak widać, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Poszukiwanie siebie w muzyce

Szczególnie ciekawie brzmi utwór "Śnieg", w którym Dawid śpiewa o poszukiwaniu własnego miejsca w wielkim mieście. Tego typu tematyka bliska jest wielu młodym słuchaczom, którzy próbują odnaleźć się w skomplikowanym świecie. Muzyka może być w tym pomocna.

Różnorodność poruszanych kwestii sprawia, że każdy znajdzie w tych tekstach coś dla siebie. A chwytliwe melodie sprawią, że na długo zapadną w pamięć.

Tytuł albumu Duchy.Disco
Wykonawca Dziwna Wiosna
Gatunek Rock
Liczba utworów 12

Magiczna podróż pociągiem Dziwnej Wiosny

żywiołowe rockowe granie, które podbije serca fanów melodii z pazurem

Cały album "Duchy.Disco" można porównać do magicznej podróży ekspresowym pociągiem. Raz jedziemy z zawrotną prędkością, a rockowe riffy unoszą nas do góry. Innym razem zwolniamy i mamy chwilę na refleksję. I tak przez wszystkie 12 utworów.

Magiczna podróż pociągiem Dziwnej Wiosny

Cały album "Duchy.Disco" można porównać do magicznej podróży ekspresowym pociągiem. Raz jedziemy z zawrotną prędkością, a rockowe riffy unoszą nas do góry. Innym razem zwolniamy i mamy chwilę na refleksję. I tak przez wszystkie 12 utworów.

Energetyczne kompozycje Dziwnej Wiosny potrafią zarówno poderwać do działania, jak i uspokoić skołatane myśli. Dlatego warto dać się porwać tej muzycznej podróży. Każdy z pewnością znajdzie na tej płycie coś dla siebie - zarówno fani mocnych brzmień, jak i ci poszukujący chwili wytchnienia.

Odkrycie polskiego zespołu rockowego Dziwna Wiosna

Dla wielu osób, w tym mnie, album "Duchy.Disco" będzie swoistym odkryciem polskiej sceny rockowej. Zespół Dziwna Wiosna istnieje już od 2018 roku, ale dopiero teraz zyskał większą popularność.

Jeśli ktoś dotąd nie słyszał o tej grupie, to ich najnowsze wydawnictwo jest idealną okazją do nadrobienia zaległości. Na pewno nie pożałuje tego rockowego grania, które z pewnością na długo zapada w pamięć.

Podsumowując, "Duchy.Disco" to album, który powinien przypaść do gustu szerokiemu gronu odbiorców. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani mocnych, rockowych brzmień, jak i ci poszukujący chwili wytchnienia. Warto dać się porwać tej pełnej energii muzyce.

Podsumowanie

Najnowszy album zespołu Dziwna Wiosna zatytułowany "Duchy.Disco" to prawdziwa gratka dla fanów mocnych, rockowych brzmień. Znajdziemy tu energiczne, harde granie, pełne dynamicznych riffów gitarowych i rytmicznej perkusji. Mimo sugerującego disco tytułu, nadal słychać rockowy pazur i melodyjne hooki, które na długo zapadają w pamięć. Każdy miłośnik rocka powinien dać szansę tej płycie.

Album cechuje się dużą różnorodnością - obok szybkich, porywających do szaleństwa utworów są też fragmenty bardziej stonowane i spokojne. Ponadto teksty poruszają szeroki wachlarz tematów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. To dobra propozycja zarówno dla fanów ostrzejszych brzmień, jak i tych poszukujących chwili wytchnienia.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Polskie festiwale muzyczne - które są warte uwagi w tym roku?
  2. Najlepsze wydarzenia ubiegłego tygodnia - musisz to zobaczyć!
  3. Czy Chopin etiuda w c-moll zmieniła muzykę na zawsze?
  4. Natalia Przybysz: Odnalezione w wodnych odmętach TAM
  5. Odkryj tajemnice i piękno nokturnów Chopina op. 9
Autor Franciszek Cieślak
Franciszek Cieślak

Od wielu lat interesuję się jazzem. Prowadzę blog, na którym piszę o tej muzyce. Dzielę się informacjami o znanych jazzmanach, zespołach, festiwalach. Polecam ciekawe płyty i relacjonuję koncerty.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły