Mój Top Tygodnia

Moje najlepsze ulubione tygodnia: 167 muzyka, filmy, książki (19.12.2023)

Autor Franciszek Cieślak
Franciszek Cieślak21.12.20234 min.
Moje najlepsze ulubione tygodnia: 167 muzyka, filmy, książki (19.12.2023)

Moje ulubione utwory muzyczne, filmy i książki z mijającego tygodnia warto podsumować, ponieważ znalazło się wśród nich kilka prawdziwych perełek. W dzisiejszym, sto sześćdziesiątym siódmym już notowaniu, przedstawię Wam te tytuły, które w ostatnich dniach zwróciły moją uwagę i which I polecam doWas do odsłuchania, obejrzenia oraz przeczytania. Jak zwykle lista jest dość zróżnicowana, zarówno pod względem gatunków, jak i twórców.

Muzyczne hity tygodnia

W ostatnim tygodniu miałem okazję posłuchać kilku naprawdę dobrych nowości muzycznych. Na szczególną uwagę zasługują dwa utwory świąteczne, które idealnie wpisały się w bożonarodzeniowy nastrój. Poza tym w zestawieniu znalazła się jedna zupełna nowość oraz utwór, który miał swoją premierę kilka tygodni temu.

Pierwszą pozycją jest duet Tomasza Makowieckiego i Julii Wieniawy z piosenką "Na paluszkach". Jest to przepiękna, spokojna ballada, która przywołuje magiczną aurę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Kolejne miejsce należy do znakomitej artystki Sii i jej utworu "Snowman". Również w tym przypadku mamy do czynienia ze świątecznym klimatem, a dodatkowym plusem tej kompozycji jest chwytliwy refren.

Trzecią lokatę zajmuje wesoła i dynamiczna piosenka zespołu Skaldowie pt. "Z kopyta kulig rwie". Z uwagi na szybkie tempo i radosny charakter, idealnie nadaje się na playlistę imprezową. Kolejne miejsca również prezentują wysoki poziom, choć nie mają już tak wyraźnie świątecznego charakteru. Niemniej jednak gorąco polecam wszystkie z wymienionych utworów!

Tak prezentuje się zestawienie moich ulubionych nowości muzycznych z ostatniego tygodnia:

1. Tomasz Makowiecki, Julia Wieniawa – Na Paluszkach
2. Sia – Snowman
3. Skaldowie – Z kopyta kulig rwie

Odkrycie tygodnia: zespół muzyczny Half Moon Run

Wspomniane na początku odkrycie tygodnia to kanadyjski zespół Half Moon Run. Choć istnieje już od prawie dekady, to dopiero teraz, przez zupełny przypadek, natknąłem się na ich twórczość. Od razu przypadł mi do gustu ich wyjątkowy, melancholijny styl, który można zaliczyć do indie rocka z domieszką folku.

Utwór "Yani's Song", który trafił do mojego zestawienia, to znakomity przykład ich kunsztu. Piosence nie brakuje urozmaiceń brzmieniowych, a mocny, chwytliwy refren idealnie kontrastuje z delikatnymi zwrotkami. Gorąco polecam sprawdzić całą dyskografię tej kanadyjskiej formacji - ja na pewno nie poprzestanę na jednym kawałku i sięgnę po ich starsze albumy.

Podsumowanie: najlepsze z mijającego tygodnia

Podsumowując, ostatni tydzień obfitował w naprawdę interesujące nowości muzyczne. Pojawiło się sporo świątecznych hitów, ale też kawałki niezwiązane bezpośrednio z Bożym Narodzeniem. Całe zestawienie moich ulubionych piosenek tygodnia było dosyć zróżnicowane pod względem gatunków i nastrojów.

Jeśli miałbym wyróżnić jeden utwór, który szczególnie przypadł mi gustu, byłaby to ballada duetu Makowiecki & Wieniawa. Ich "Na paluszkach" idealnie komponuje się z magiczną aurą nadchodzących Świąt i na długo pozostanie w mojej pamięci.

Oprócz ulubionych nowości muzycznych, warto też wspomnieć o odkryciu tygodnia, czyli zespole Half Moon Run. Ich melancholijny, folkowo-rockowy styl bardzo mi odpowiada i na pewno sięgnę po więcej ich kompozycji. Gorąco zachęcam Was też do sprawdzenia twórczości tej kanadyjskiej formacji!

Czytaj więcej: Mój top tygodnia 166: Najlepsze trendy i nowości (12.12)

Podsumowanie

Moje najlepsze ulubione tygodnia: 167 muzyka, filmy, książki (19.12.2023)

Przedstawione w artykule zestawienie ulubionych nowości muzycznych z minionego tygodnia obejmowało zróżnicowany stylistycznie przegląd interesujących premier. Szczególnie warto zwrócić uwagę na balladę "Na paluszkach" duetu Makowiecki i Wieniawa, która idealnie komponuje się z nadchodzącym nastrojem świątecznym.

Oprócz klimatycznych utworów bożonarodzeniowych, w rankingu pojawiły się także propozycje o nieco innym charakterze. Przykładem dynamicznej, tanecznej kompozycji była piosenka zespołu Skaldowie pt. "Z kopyta kulig rwie". Całość uzupełniły m.in. nowości od znanej wokalistki Sii i cenionej artystki folkowej Joni Mitchell.

Jako ciekawe odkrycie tygodnia wyróżnia się kanadyjski zespół Half Moon Run, którego melancholijny, folkowo-rockowy styl z pewnością zainteresuje wielu słuchaczy. Ich piosenka "Yani's Song" to doskonała reprezentacja brzmienia tej obiecującej formacji zza oceanu.

Podsumowując, w ostatnich dniach pojawiło się sporo wartościowych i godnych uwagi nowości muzycznych. Z pewnością każdy meloman znajdzie w prezentowanym zestawieniu coś dla siebie, niezależnie od preferencji gatunkowych.

Najczęstsze pytania

Nowe zestawienie Mojego Topu Tygodnia publikujemy regularnie w każdy poniedziałek. Prezentujemy w nim najciekawsze nowości muzyczne, które pojawiły się w ciągu ostatnich 7 dni.

Wszystkie piosenki z każdego notowania Mojego Topu Tygodnia dostępne są w postaci playlisty na platformie streamingowej Spotify. Link do playlisty znajdziecie pod każdym artykułem.

Nie, w zestawieniu prezentujemy zarówno najciekawsze nowości polskich, jak i zagranicznych wykonawców. Stawiamy na różnorodność i jak najszerszy przegląd interesujących premier.

Na bieżąco śledzimy media branżowe, portale muzyczne, profile artystów w mediach społecznościowych. Ponadto kontaktujemy się bezpośrednio z wytwórniami fonograficznymi.

Rankingi tworzone są przez zespół kilkorga pasjonatów i ekspertów muzycznych. Każdy z autorów dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i osobistymi rekomendacjami utworów.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Polskie festiwale muzyczne - które są warte uwagi w tym roku?
  2. Najlepsze wydarzenia ubiegłego tygodnia - musisz to zobaczyć!
  3. Czy Chopin etiuda w c-moll zmieniła muzykę na zawsze?
  4. Piątka LemOn: nieokreślona piątka polskiego zespołu muzycznego
  5. Odkryj tajemnice i piękno nokturnów Chopina op. 9
Autor Franciszek Cieślak
Franciszek Cieślak

Od wielu lat interesuję się jazzem. Prowadzę blog, na którym piszę o tej muzyce. Dzielę się informacjami o znanych jazzmanach, zespołach, festiwalach. Polecam ciekawe płyty i relacjonuję koncerty.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły