Mój Top Tygodnia

Moja Top 10 Muzyczna, 13 lutego: Nowości i Hity

Autor Elwira Wiśniewska
Elwira Wiśniewska16.02.20244 min.
Moja Top 10 Muzyczna, 13 lutego: Nowości i Hity

Moja Top 10 Muzyczna z 13 lutego 2024 roku to subiektywne podsumowanie najciekawszych nowości oraz najchętniej słuchanych przeze mnie utworów w mijającym tygodniu. W zestawieniu znalazło się pięć zagranicznych hitów oraz pięć polskich premier. Nie zabrakło rockowego grania zespołu The Black Keys, których numer "I Forgot To Be Your Lover" zajął pierwsze miejsce. Na podium znalazły się również indie popowe brzmienia girl in red oraz folkowa Maggie Rogers. Cała dziesiątka to naprawdę mocny i zróżnicowany zestaw.

Zagraniczne numery jeden

W najnowszym zestawieniu Moja Top 10 Muzyczna z 13 lutego 2024 pierwsze skrzypce grają zagraniczni artyści. Aż pięć numerów jeden pochodzi od wykonawców spoza Polski, co pokazuje, że w ostatnim tygodniu na arenie międzynarodowej pojawiło się sporo wartościowych premier.

Bezapelacyjnie na miejscu pierwszym uplasował się amerykański duet The Black Keys z utworem „I Forgot To Be Your Lover”. Ten blues rockowy kawałek idealnie trafił w mój muzyczny gust. Chwytliwe riffy gitarowe, charakterystyczny wokal Patrica Carneya i refren, który aż prosi się by podśpiewywać - to zdecydowanie najlepsze z tego, co ukazało się w ostatnich dniach.

Wysokie drugie miejsce zajęła norweska piosenkarka girl in red. Jej lo-fi indie popowe brzmienia również przypadły mi do gustu, zwłaszcza utwór „Too Much” z mocnym, osobistym tekstem i chwytliwą melodią.

Folk i singer-songwriter

W pierwszej piątce znalazły się także dwa folkowe i singer-songwriterowe utwory. Trzecie miejsce należy do Amerykanina Noaha Kahana i jego utworu „Forever”. To melancholijna ballada z mocnym tekstem i wpadającą w ucho melodią fortepianu. Za to na piątej pozycji uplasowała się Maggie Rogers z numerem „Don't Forget Me”. Rogers znana jest z łączenia folku z elektroniką i takie właśnie brzmienie prezentuje ten kawałek.

Polskie nowości godne uwagi

W najnowszym notowaniu nie zabrakło również polskich akcentów, które stanowią połowę zestawienia. Szczególnie cieszy, że rodzimi artyści w ostatnim czasie prezentują naprawdę wysoki poziom i nie odstają od zagranicznej czołówki.

Na drugim miejscu znalazła się premiera duetu Błażej Król i Adam Bałdych z utworem „Nie chcę słuchać, że kiedyś lepiej było”. Ten mocny, rockowy numer z dynamiczną perkusją i chwytliwą gitarą krzyczy z buntem i energią. Bardzo mi się spodobał.

Trzecią pozycję zajęła polska wokalistka Paula Roma z piosenką „Niebieski Blues”. Artystka zaprezentowała niedawno swój drugi album, a w tym numerze słychać inspiracje bluesem. Mocny, chropowaty wokal Pauli i ciekawe aranżacje przypadły mi do gustu.

Pozostałe polskie hity

Ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce zajął producent Michael Marcagi z kawałkiem „In The Light”. To propozycja z pogranicza R&B i popu z mocnymi, tanecznymi beatami. Marcagi pokazał, że polscy artyści świetnie radzą sobie również w takich brzmieniach.

Czytaj więcej: Top tygodnia: Najlepsze wydania (21.11)

Podsumowanie

Jak widać, najnowsze zestawienie Moja Top 10 Muzyczna to naprawdę różnorodna mieszanka gatunków, od rocka, przez folk i R&B, po muzykę taneczną. Szczególnie cieszy obecność wielu polskich nowości, które prezentują naprawdę wysoki poziom. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

A Wy, które z piosenek najbardziej Wam się spodobały? Dajcie znać w komentarzach!

Podsumowanie

Moja Top 10 Muzyczna, 13 lutego: Nowości i Hity

Artykuł Moja Top 10 Muzyczna, 13 lutego: Nowości i Hity stanowi subiektywne zestawienie najlepszych nowości oraz najczęściej odtwarzanych utworów w minionym tygodniu. Jest to swoiste podsumowanie tygodnia w pigułce, zawierające zarówno ciekawe historie dotyczące poszczególnych artystów, jak i różnorodny przegląd najlepszych treści, które pojawiły się na scenie muzycznej 13 lutego 2024 roku.

Lista została zdominowana przez zagraniczne numery jeden, ale nie zabrakło również kilku naprawdę wartościowych polskich nowości. Całość stanowi barwną mieszankę różnych brzmień i gatunków, dzięki czemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Najczęstsze pytania

Pomysł zrodził się z mojej pasji do odkrywania nowych artystów i utworów muzycznych. Postanowiłem podzielić się z czytelnikami tymi numerami, które w danym tygodniu najbardziej przypadły mi do gustu i które najchętniej słuchałem.

Liczba 10 wydawała mi się optymalną długością zestawienia. Pozwala uwzględnić te najlepsze nowości i hity, a jednocześnie lista nie jest zbyt długa i nużąca.

Wybór jest całkowicie subiektywny, oparty o moje preferencje muzyczne. Staram się jednak uwzględniać różnorodne style i gatunki, tak by każdy czytelnik znalazł dla siebie coś interesującego.

Nowe notowania ukazują się średnio co tydzień, w poniedziałki. Dokładna data publikacji uzależniona jest od liczby ciekawych premier, które pojawiły się w danym tygodniu.

Wszystkie piosenki dostępne są na platformach streamingowych - Spotify, YouTube Music, Apple Music itd. Część utworów można posłuchać również na załączonych do artykułu widgetach z YouTube lub SoundCloud.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Polskie festiwale muzyczne - które są warte uwagi w tym roku?
  2. Najlepsze wydarzenia ubiegłego tygodnia - musisz to zobaczyć!
  3. Czy Chopin etiuda w c-moll zmieniła muzykę na zawsze?
  4. Natalia Przybysz: Odnalezione w wodnych odmętach TAM
  5. Odkryj tajemnice i piękno nokturnów Chopina op. 9
Autor Elwira Wiśniewska
Elwira Wiśniewska

Jestem miłośniczką jazzu. Na blogu dzielę się moją szeroką wiedzą na temat tego gatunku muzycznego. Opisuję historię jazzu, sylwetki wybitnych artystów, albumy i koncerty.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły