Mój Top Tygodnia

Mój top tygodnia 173 - 30.01 - najlepsza muzyka, filmy i książki

Autor Nikola Ostrowska
Nikola Ostrowska10.02.20247 min.
Mój top tygodnia 173 - 30.01 - najlepsza muzyka, filmy i książki

Najlepsza muzyka, filmy i książki z ostatniego tygodnia zostały podsumowane w 173. notowaniu mojego cyklicznego zestawienia. Tym razem lista przebojów liczyła aż 14 pozycji, z czego wyselekcjonowałem 7 najciekawszych utworów. W zestawieniu znalazły się zarówno całkiem nowe kompozycje, jak i starsze hity, które ostatnio chętnie wracałem. Nie zabrakło również moich ulubionych tytułów książkowych oraz filmowych perełek. Serdecznie zapraszam do lektury tego eklektycznego przeglądu kulturalnego z ostatnich dni stycznia.

Najlepsza muzyka z zeszłego tygodnia w podsumowaniu

Miniony tydzień obfitował w wiele ciekawych premier muzycznych. Moją uwagę zwróciło kilka utworów, które na dłużej zagościły w odtwarzaczu. Postanowiłem zebrać je i podzielić się z Wami moimi tegorocznymi odkryciami.

Na liście znalazły się zarówno całkowite nowości, jak i starsze kompozycje, do których powróciłem. Są tu przedstawiciele mniej i bardziej znanych wykonawców reprezentujący różne gatunki muzyczne. Mimo tego zróżnicowania, wszystkie wybrane przeze mnie utwory łączy wysoka jakość i ponadczasowość.

Moje tegoroczne odkrycia muzyczne

Oto 7 najlepszych utworów, które zdominowały mój odtwarzacz w ostatnich dniach stycznia. Zapraszam do posłuchania!

 1. alt-J – Left Hand Free
 2. Oxford Drama – The Leader
 3. Pola Chobot & Adam Baran, Kathia – Mów
 4. Jan Marczewski – Dotyk
 5. Tolstoys – Time in Space
 6. SKUBAS – W ogień
 7. Wiktor Waligóra – Sztorm

Jak widać, dominują tu raczej spokojniejsze i melodyjne kompozycje. Niemniej każdy znajdzie coś dla siebie w tym zestawieniu.

Ulubione książki i filmy z ostatnich dni stycznia

Oprócz muzyki, zawsze znajduję też czas na książki i filmy. Dziś pragnę polecić Wam moje ulubione pozycje z ostatniego tygodnia stycznia.

Lektury godne polecenia

Jeśli chodzi o literaturę, szczególnie polecam dwie pozycje:

 • „Ślepnąc od świateł” Jakuba Żulczyka
 • „Kajś. Opowieści z meekhańskiego pogranicza” Andrzeja Sapkowskiego

Pierwsza powieść to mroczna opowieść osadzona w klimacie cyberpunku, która wciągnęła mnie bez reszty. Z kolei najnowsza pozycja Mistrza Sapkowskiego to fantastyczna uczta dla fanów jego twórczości.

Filmowe perełki

Jeśli natomiast preferujecie seriale i filmy, koniecznie sprawdźcie te tytuły:

Młody Wallander, Oslo, House of the Dragon

Są to produkcje wysokiej jakości, które gwarantują emocje, napięcie i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej: Mój top tygodnia #170 (09.01.2024) podcasty, książki, muzyka

Lista przebojów muzycznych #173 z 30 stycznia

Mój Top Tygodnia to cykliczne podsumowanie, w którym dzielę się z Wami moimi przemyśleniami na temat najciekawszych premier kulturalnych ostatnich dni. Tym razem przyszedł czas na 173. odsłonę mojego zestawienia.

Geneza listy przebojów

Początkowo moja lista hitów liczyła aż 14 pozycji. Z czasem zredukowałem ją jednak do 7 najlepszych kompozycji ostatniego tygodnia stycznia. Są wśród nich zarówno nowości, jak i starsze kawałki, do których powracałem w ostatnich dniach.

Lp. Artysta Tytuł
1 alt-J Left Hand Free
2 Oxford Drama The Leader
3 Pola Chobot & Adam Baran, Kathia Mów
4 Jan Marczewski Dotyk
5 Tolstoys Time in Space
6 SKUBAS W ogień
7 Wiktor Waligóra Sztorm

Podsumowanie listy

Jak widać, na mojej liście przebojów znalazły się utwory w różnym stylu - od spokojnych ballad po mocniejsze rockowe brzmienia. Mimo tego zróżnicowania, wszystkie łączy wysoka jakość wykonania i chwytliwe melodie, które na długo zapadają w pamięć.

Mam nadzieję, że moje typowania spotkają się z Waszym uznaniem. Serdecznie zachęcam do posłuchania całej playlisty na Spotify i dołączenia do grona stałych czytelników Mojego Top Tygodnia!

Przegląd najciekawszych tytułów książkowych

Mój top tygodnia 173 - 30.01 - najlepsza muzyka, filmy i książki

Oprócz muzyki, zawsze znajduję czas na literaturę. Dzisiaj pragnę polecić Wam dwie wyjątkowe pozycje książkowe, które pochłonęły mnie bez reszty w ostatnich dniach.

Akcja osadzona jest w nieodległej przyszłości, w której technologia przejęła kontrolę nad ludzkością. Klimat i fabuła przypominają kultowe gry z serii Cyberpunk. To opowieść o samotności i o tym, jak łatwo można zatracić człowieczeństwo żyjąc w świecie opanowanym przez sztuczną inteligencję.

Książka wciągnęła mnie bez reszty. Polecam ją wszystkim fanom mrocznych, futurystycznych opowieści utrzymanych w konwencji thrillera psychologicznego.

Powrót do Krainy Meekhan

Drugą pozycją godną polecenia jest najnowsza powieść Andrzeja Sapkowskiego zatytułowana „Kajś. Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. To prawdziwa uczta dla miłośników twórczości Mistrza Fantasy.

Książka zabiera nas w podróż do dobrze znanego fanom świata wykreowanego w cyklu o Wiedźminie. Tym razem jednak akcja rozgrywa się na terenach meekhańskiego pogranicza, a narratorem jest postać Kajsia znanego z opowiadań o losach Geralta z Rivii.

Sapkowski tym razem sięgnął po konwencję opowieści szkatułkowych, snując barwną historię wypełnioną humorem, grozą i niepokojem. Lektura obowiązkowa dla każdego fana Wiedźmina!

Podsumowanie tygodnia z ulubioną muzyką, filmami i książkami

W 173. odsłonie Mojego Top Tygodnia podsumowałem dla Was najciekawsze kulturalne wydarzenia ostatnich dni. Tym razem na tapecie znalazły się zarówno nowości muzyczne, jak i filmowe oraz literackie.

Podsumowanie styczniowych premier

Przygotowałem subiektywne zestawienie 7 najlepszych utworów, które towarzyszyły mi w styczniu. Nie zabrakło też polecanych filmów i seriali oraz wyjątkowych pozycji książkowych.

Starałem się wyselekcjonować dla Was to, co w mojej ocenie najciekawsze i warte Waszej uwagi. Liczę, że przynajmniej część moich typowań spotka się z Waszym uznaniem.

Zaproszenie do lektury

Gorąco zachęcam wszystkich miłośników kultury do zapoznania się z moimi styczniowymi propozycjami. Posłuchajcie mojej autorskiej listy przebojów na Spotify i sięgnijcie po rekomendowane przeze mnie pozycje książkowe oraz filmowe.

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli dołączycie do grona stałych czytelników Mojego Top Tygodnia. Już niebawem kolejne podsumowanie najciekawszych kulturalnych wydarzeń mijającego tygodnia!

Zestawienie moich ulubionych pozycji kulturalnych

Dzisiejsze podsumowanie to zestawienie moich ulubionych utworów muzycznych, tytułów książkowych i filmowych z ostatnich dni stycznia. Postanowiłem podzielić się z Wami tym, co w minionym tygodniu najbardziej mnie zachwyciło i zainspirowało.

Najważniejsze premiery stycznia

Na mojej liście znalazło się 7 wyjątkowych kompozycji reprezentujących różne gatunki i style muzyczne. Nie zabrakło melancholijnych ballad, mocnych rockowych brzmień i tanecznych rytmów.

Obok pierwszoplanowych nowości, są tu też starsze hity, do których z przyjemnością powracałem. Wszystkie łączy wysoki poziom wykonania i ponadczasowe brzmienie.

Polecam z czystym sumieniem

Rekomenduję również dwie fenomenalne pozycje książkowe, którymi z pasją pochłonąłem się w minionym tygodniu. Nie zabrakło thrillera z domieszką cyberpunku oraz powrotu do dobrze znanej fanom fantasy Krainy Meekhan.

Na deser proponuję Wam filmowe i serialowe perełki - produkcje, które gwarantują wrażenia na najwyższym poziomie. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moim subiektywnym przeglądem styczniowej kultury!

Podsumowanie

W 173. odsłonie cyklu Mój Top Tygodnia autor podsumował najciekawsze kulturalne wydarzenia minionego tygodnia - stycznia 2024 roku. Tym razem w notowaniu znalazły się zarówno nowości muzyczne z ostatnich dni, starsze hity, do których autor powracał, jak i polecane pozycje książkowe oraz seriale i filmy.

Artykuł zawiera subiektywne zestawienie 7 najlepszych utworów muzycznych według autora, a także rekomendowane przez niego tytuły książkowe i filmowe, które uznał za najciekawsze premiery stycznia 2024 roku. Jest to więc swoisty przegląd najważniejszych jego zdaniem kulturalnych wydarzeń ostatnich dni.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Polskie festiwale muzyczne - które są warte uwagi w tym roku?
 2. Najlepsze wydarzenia ubiegłego tygodnia - musisz to zobaczyć!
 3. Czy Chopin etiuda w c-moll zmieniła muzykę na zawsze?
 4. Natalia Przybysz: Odnalezione w wodnych odmętach TAM
 5. Odkryj tajemnice i piękno nokturnów Chopina op. 9
Autor Nikola Ostrowska
Nikola Ostrowska

Cześć! Jestem pasjonatką muzyki i dzielę się nią na blogu. Uwielbiam recenzować nowe albumy, dzielić się playlistami i inspiracjami muzycznymi. Moje wpisy to połączenie emocji, rytmu i dźwięku.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły